*** AZS Uniwersytet Warszawski Klub Judo ***
judo_I judo_II judo_III judo_IV judo_V judo_VI judo_VII
orzel

strzalka Mistrzostwa Polski seniorów

Wyniki zawodów
|
2 artykuł
|
3 artykuł
|
4 artukuł


Wyjście z cienia


Krawczyk zawiódł w Atenach, w Pekinie zastąpi go BałandaO Łukaszu Bałandzie jeszcze przed rokiem wiedzieli tylko nieliczni specjaliści od judo. Wkrótce to się zmieni. - Będę walczył o igrzyska w Pekinie - zapowiada zawododnik AZS UW.


W sobotę podczas mistrzostw Polski seniorów Bałanda był bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem w kategorii do 81 kilogramów.

- Zabrakło piątego judoki na igrzyskach olimpijskich w Atenach Roberta Krawczyka, który jest numerem jeden w tej wadze - tonował nastroje trener kadry Wiesław Błach.

- Chętnie zmierzę się z Robertem podczas zawodów. Dotychczas wlaczyliśmy jedynie na treningach. Krawczyk ma na koncie medale mistrzostw świata i Europy, wygrywał największe turnieje. Konfrontacja z nim to prawdziwe wyzwanie - tłumaczy 21-letni Łukasz.

Zapowiada także, że chce walczyć o igrzyska w Pekinie. Żeby zostać olimpijczykiem, musi więc rozprawić się z :Krawcem", który w Atenach otarł się o medal. W ostatnich sekundach przegrał pojedynek półfinałowy. Starcie o brązowy medal także zakończyło się niepowodzeniem. Od igrzysk Krawczyk nie stratuje w krajowych zawodach. Króluje na nich natomiast Bałanda.Łukasz Bałanda - najlepszy polski judoka w kategorii do 81 kg

- Jeszcze przed wakacjami wystartowałem w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym (OTK) w kategorii do 73 kilogramów, który wygrałem - mówi Bałanda.

Dwa kolejne OTK, już w wadze 81 kg, też rozstrzygnął na swoją korzyść. W sumie w trzech turniejach wygrał 14 walk przed czasem, a tylko jeden przeciwnik zdołał utrzymać się na macie przez regulaminowe pięć minut.

Jeszcze przed rokiem Łukasz był znany głównie z tego, że partnerowałl w treningach aktualnemu brązowemu medaliście mistrzostw Europy Krzysztofowi Wiłkomirskiemu.

- Wszyscy mówili o mnie, że jestem sparingpartnerem Krzyśka. Teraz mam zamiar pracować na własne konto - tłumaczy judoka AZS UW.

W grudniu wystartuje w akademickich mistrzostwach świata. Trzy dni temu pokazał, że jest w stanie sięgnąć tam po sukces, wygrywająć przed czasem z Andrzejem Karwackim, złotym medalistą właśnie tego turnieju.

OSKAR BEREZOWSKI
najlepszy zawodnik 1
2 m. w Mistrzostwach Europy Weteranów 2023
2 m. w Mistrzostwach Świata Weteranów 2023
1 m. w Mistrzostwach Polski Weteranów 2023
najlepszy zawodnik 2
2 m. Puchar Świata Seniorów 2023
3 m. Puchar Świata Seniorów 2023
najlepszy zawodnik 3
3 m. MP Seniorek 2022
najlepszy zawodnik 4
3 m. Mistrzostwa Polski Młodzieży 2023
najlepszy zawodnik 5
3 m. w MP Juniorek 2023
3 m. w MP Juniorek 2022
najlepszy zawodnik 6
3 m. Mistrzostwa Polski Młodzieży 2022
7 m. Mistrzostwa Polski Młodzieży 2023
najlepszy zawodnik 7
3 m. Mistrzostwa Polski Młodzieży 2022
najlepszy zawodnik 8
2 m. w MP Juniorek 2022
1 m. w DMP Mixed Team 2022
najlepszy zawodnik 9
najlepszy zawodnik 10
najlepszy zawodnik 11
najlepszy zawodnik 12